Home icon Home»Teatrzyki i koncerty

Z życia przedszkola

HARMONOGRAM IMPREZ, KONCERTÓW I TEATRZYKÓW

na rok szkolny 2018/2019

Data i godzina

wydarzenie

opis

 

WRZESIEŃ

 

10.09 godz. 9:45

Koncert solistów – tradycyjnie i współcześnie

Program z udziałem skrzypaczki, akordeonisty i klarnecisty. Muzycy grający w tym, jakże ciekawym zestawie instrumentów, wykonają bardzo znane, wirtuozowskie utwory wielu wybitnych kompozytorów, a także muzykę ludową oraz przykłady muzyki obecnie słuchanej przez młodych słuchaczy.

14.09

Godz. 10:00

Dzień Kropki

Wspólna zabawa integracyjna. DZIEŃ KROPKI to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Zorganizujemy tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. Motywem przewodnim jest kropka.

19.09 godz. 10:00

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA –Parada „Jesienny korowód”

Co roku na jesiennej paradzie spacerujemy uliczkami naszego osiedla pozdrawiając mieszkańców. Prosimy o przygotowanie jesiennych stroi dla dzieci.

20.09

Godz. 15:30

Piknik Rodzinny – Pieczony ziemniak

Wspólna zabawa integracyjna razem z rodzicami.

25.09

Godz. 10:00

„MIODOKRACJA” – Pszczoły w przedszkolu

Ciekawe zajęcia z udziałem żywych pszczół w specjalnym przeszklonym, przenośnym ulu pokazowym. To będzie dla przedszkolaków niezapomniane przeżycie i cenna lekcja biologii i ekologii.

     
 

PAŹDZIERNIK

 

4.10

Światowy Dzień UŚMIECHU

 

10.10 godz. 11:15

Teatrzyk „Na jesiennym liściu”

Bajka o dwóch skrzatach, które chcą zatrzymać odchodzące lato. Jeż, Misio i Żaba próbują przekonać je, że jesień jest równie piękną porą roku.

 

Koncert „DOTYK AFRYKI”

Program afrykański prezentujący afrykańskie instrumenty perkusyjne. Wystąpią czarnoskórzy muzycy, którzy poprowadzą z dziećmi muzyczne warsztaty gry na bębnach: djembe, marakasy, dum-dum.

25.10

Godz. 10:00

DZIEŃ KUNDELKA

Zabawa integracyjna oraz spotkanie z pieskiem w przedszkolu. Zbiórka darów dla schroniska dla zwierząt.

 

LISTOPAD

 

5.10

Godz. 10:00

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Zabawa integracyjna z konkursami. Prosimy o przygotowanie dla dzieci stroju z wybranej bajki.

 

Koncert „BYĆ POLAKIEM”

Z okazji 100-letniej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zaprezentujemy koncert, w którym będzie mowa o najważniejszych wydarzeniach z historii Polski. W koncercie weźmie udział dwoje śpiewaków, pianista i żołnierz zawodowy.

21.11

Godz. 11:15

Teatrzyk „Gdybym był piratem”

Ahoj, tam na lądzie! Zapraszamy Was na pokład statku pirackiego . Będziecie świadkami prawdziwej bity morskiej, poznacie niezwykłe historie o piratach i nauczycie, że przyjaźń jest największym skarbem na świecie.

26.11

Godz. 10:00

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

 Wspólna zabawa integracyjna.Prosimy, aby tego dnia dzieci przyniosły do Przedszkola swojego ulubionego Misia.
 

GRUDZIEŃ

 

6.12

Godz. 10:00

Wizyta Św. MIKOŁAJA

Nasze przedszkole odwiedzi św. Mikołaj i rozda dzieciom prezenty. Największą atrakcją będzie przejazd z Mikołajem jego wozem z kucykami. Fotograf uwieczni te atrakcje na zdjęciach.

10.12

Dzień Ochrony Praw Dziecka

Wspólne spotkanie o charakterze warsztatowym. Dzieci będą omawiały swoje prawa, tworzyły plakaty dotyczące praw człowieka. Rozpoznawały sytuacje, kiedy dochodzi do łamania praw, rozpoznawały i nazywały uczucia, które towarzyszą człowiekowi skrzywdzonemu w jakikolwiek sposób. Przy okazji, obok swoich praw wspomnimy także o obowiązkach dzieci.

 3.12

godz. 12:45

Koncert Kolędowy

Zaśpiewa wokalistka z towarzyszeniem gitary elektrycznej i instrumentów perkusyjnych. W koncercie usłyszymy kolędy tradycyjne, jak i pieśni bożonarodzeniowe w rozrywkowym brzmieniu.

 12.12

 

wyjazd o godz. 8:30 powrót ok. 13:00

Wyjazd na Stadion Narodowy do Krainy Elfów.

 Będziemy poszukiwać zaginionych sań św. Mikołaja rozwiązując różnego typu zagadki i zadania.
 

STYCZEŃ

 

 7.01

godz. 9:30

Koncert „Mała historia muzyki pop”.

W karnawale proponujemy koncert muzyki rozrywkowej. W programie usłyszymy znane piosenki z dziejów muzyki rozrywkowej jak i współczesne przeboje muzyki popularnej. Grupa zagra w składzie: gitara elektryczna, gitara basowa, perkusja i śpiew.

7.01

Godz. 10:00

DZIEŃ DZIWAKA

Tego dnia będą czekały dzieci nie lada niespodzianki :)

14.01

Godz. 11:00

Teatrzyk „Cesarski słowik”

Adaptacja znanej wszystkim bajki Andersena mówiącej o tym, że czasem to, co małe i niepozorne okazuje się najbardziej wartościowe. A kolorowe błyskotki dają tylko chwilową radość. Opowieść o miłości i przyjaźni. Piękne lalki i chińskie dekoracje. A morał całkiem współczesny.

 

LUTY

 

8.02

Godz. 10:00

DZIEŃ PIZZY

Ciekawe czy któryś rodzic wie jakie państwo jest królestwem pizzy, od kogo pochodzi nazwa Margerita oraz jakie były podstawowe składniki pizzy i co symbolizowały ich kolory? Nasze przedszkolaki dowiedzą się wszystkiego na ten temat, a może nawet zjemy pizzę tego dniaJ

 

Koncert „BYŁO CYMBALISTÓW WIELU…”

Wystąpi duet cymbalistów z Białorusi z towarzyszeniem fortepianu. Niezwykły, pełen wirtuozerii koncert, w którym słuchacze będą mieli okazję poznać cymbały.

14.02

Godz. 10:00

KONCERT WALENTYNKOWY

Tego dnia chętne dzieci będą miały możliwość wystąpienia na naszej scenie i zaśpiewania piosenki o miłości. Oprócz tego będzie działać u nas poczta walentynkowe

18.02

Godz. 9:30

BAL KARNAWAŁOWY

„Podróż w świat bajek”

W Karnawale same bale. Będzie fantastyczna zabawa. Prosimy o przygotowanie stroju dla dzieci. Fotograf będzie robił zdjęcia.

 

MARZEC

 

18.03

Godz. 11:15

Teatrzyk „Bajka o leniwym królu”

Leniwy król, który wszystko wykonuje za pomocą czarów spotyka Smutną Królewnę. Prawdziwa przyjaźń pomaga bohaterom bajki w pokonywaniu własnych słabości.

 7.03

godz.11:15

Koncert „Historia hip-hopu”

Dzieci dowiedzą się gdzie i w jaki sposób narodziła się kultura HIP HOP. W programie weźmie udział trójka wykonawców: DJ Spike, raper Rufin MC oraz b-boy czyli tancerz break dance.

27.03

Godz.

10:00

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU

Pani Renatka razem z naszymi przedszkolakami będzie świętować ten dzień.

 

KWIECIEŃ

 

12.04

Godz. 10:00

DZIEŃ CZEKOLADY

Tego dnia prosimy aby dzieci przyszły ubrane w kolorze czerwonym. Będzie czekać na nie mnóstwo niespodzianek…bardzo słodkichJ

17.04

Godz. 10:45

Teatrzyk „Wielkanocna bajka – Jak Ania złośnica została zajączkiem wielkanocnym”

 

22.04

DZIEŃ ZIEMI

 

 8.04

godz. 12:30

Koncert „Z baletem przez wieki”

Zapoznamy młodych widzów z tajnikami pracy tancerzy klasycznych. Będziemy podziwiać układy choreograficzne z różnych okresów w dziejach baletu, aż po taniec współczesny. W programie wystąpią dwie tancerki i tancerz.

 

MAJ

 

 7.05

w godz. 11:00 do 16:00

Wycieczka do wioski "Pod kogutem"

 

10.05

Godz. 11:00

Teatrzyk „Co w trawie piszczy. Barwny świat owadów”

 

 

 

7.05  

 

 

6.05

godz. 10:00

 

Wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego "Pod kogutem"

 

 

Koncert „Zaczarowany świat musicali”

 

Zwiedzanie mini zoo, robienie masła w maselnicy, zwijanie świec z wosku naturalnego, szukanie kolorowych krasnoludków na terenie wioski, samodzielna zabawa na pirackim placu zabaw i trampolinach

 

 

 

Utrzymany w pogodnym nastroju koncert, w którym wykonamy znane arie z musicali i operetek. Wszystkie utwory artyści zaśpiewają w kostiumach, w jakich zazwyczaj podziwiamy ich na scenie.

 

CZERWIEC

 

5.06

Godz. 11:00

„Tanecznym krokiem do lata” teatrzyk

 

 3.06

godz. 9:45

Koncert „Odkryj Irlandię”

W programie utrzymanym w charakterze wesołej zabawy wykonamy muzykę oraz taniec irlandzki. Wystąpi trzech muzyków (dwie gitary, śpiew, flety lub akordeon i harmonijka ustna) oraz tancerka tańców irlandzkich.

Czytaj więcej...