Dzień w przedszkolu

Dzień w przedszkolu

7.00 – 8.20 - witamy się, rozmawiamy, rysujemy, bawimy się klockami i innymi zabawkami, śpiewamy, oglądamy książeczki,

8.20 - 8.30 - zabawa ruchowa i przygotowujemy się do śniadania (myjemy rączki),

8.30 – 9.00 - jemy śniadanie ! (lepiej się nie spóźniać, niezdrowo jeść chłodne posiłki i smutno samemu siedzieć przy stoliku),

9.00 – 10.00 - uczestniczymy w zajęciach i zabawach: malujemy, rysujemy, lepimy, śpiewamy, tańczymy, budujemy z klocków, majsterkujemy, słuchamy opowieści i bajek naszej pani, robimy doświadczenia, uczymy się liczyć, czytać, uczymy się jak zgodnie bawić się z kolegami,

10.00 - 10.20- myjemy rączki i jemy drugie śniadanie

10.20 –11.30 - wychodzimy na spacer lub bawimy się w ogrodzie przedszkolnym,

11.30 – 12.00 – myjemy rączki i jemy I danie obiadowe

12.00 - 12.30 - słuchamy bajek czytanych przez nasze Panie oraz bawimy się swobodnie w sali

12.30 – 13.00 - myjemy rączki i jemy drugie danie obiadowe

13.00 - 14.30-

– jeśli jesteśmy maluszkami, to odpoczywamy na leżaczkach (jeśli ktoś z nas jest bardzo zmęczony, to może nawet zasnąć, w sali jest cichutko i cieplutko),

  • jeśli jesteśmy już trochę starszymi przedszkolakami, to wychodzimy na podwórko pobiegać i pobawić się z kolegami,
  • jeżeli zostaniemy w sali, będziemy mogli pobawić się tak jak się nam spodoba, z niektórymi z nas nasza pani będzie pracowała indywidualnie. Będziemy brali też udział w zajęciach dodatkowych np. jęz. angielski, zajęcia teatralne i rytmika

    14.30 – 15.00 – jemy podwieczorek!

    15.00 –17.30 - powoli kończy się dzień w naszym przedszkolu. Rodzice zabierają dzieci do domu. Ci, którzy dłużej zostają mają czas na zabawę lub na utrwalenie wiadomości zdobytych w czasie całego dnia. W cieplejsze dni spędzamy popołudnie w ogrodzie.